מדברים עלינו

"דוגמא ומופת לאיך חדר בריחה ב-2017 צריך להיראות!"
היינו זוג עם נסיון של 29 חדרים. החדר מהווה דוגמא ומופת לאיך חדר בריחה ב-2017 צריך להיראות! העיצוב המושקע והמדוייק ביותר שיצא לי לראות, חידות חכמות ומאתגרות המבוססות על טכנולוגיה מהפכנית שלא הכרנו עד עכשיו ואווירה משוגעת. הכל קשור לסיפור באופן הדוק ולא תראו בחדר אף חידה שיש לה זכות קיום מחוץ לכותלי החדר. חווית האירוח הכוללת היא פשוט מליגה אחרת - חניה פרטית, מתחם אירוח VIP, שיחה וסיור במתחם והכל ברוגע ובלי לחץ הודות לסלוטים המרווחים של שעתיים שהבעלים מקצים לכל קבוצה. ללא צל של ספק - החדר קופץ בכבוד רב למקום הראשון מבין כל 30 החדרים שיצא לי לעשות. שאפו ענק!
"לחוויה כזו בדיוק חיכינו מתחילת דרכם של חדרי הבריחה בישראל"
אנחנו שמחים לבשר שנמצא הקווסט האמיתי הראשון בישראל! לא חדר, לא פרפורמנס - אלא משחק הרפתקאות אמיתי, מהסוג שחווינו עד כה רק במשחקי המחשב הנהדרים של שנות ה90. בעולם הזה יש הכל: תפאורה מושקעת ואותנטית, אווירה תקופתית, וחידות חכמות ומקוריות- שקשורות כולן- ללא יוצא מן הכלל, לעלילת המשחק. מרגישים שהכל תוכנן פה לפרטים ושמעבר לגימור המדהים של החדר, הושקעה מחשבה רבה בתסריט ובסיפור. כל כך נהנינו! לא פחות מהמשחק עצמו- צריך לפרגן גם על האירוח והיחס האישי מהבעלים המקסימים. לחוויה כזו בדיוק חיכינו מתחילת דרכם של חדרי הבריחה בישראל. אז אם ככה נראה ציד מכשפות- בבקשה, תעלו אותי על המוקד כל יום!
"אחרי 150 חדרים כבר חשבתי שאי אפשר יהיה להפתיע אותי"
אחרי 150 חדרים כבר חשבתי שאי אפשר יהיה להפתיע אותי. אז החדר הזה הפתיע ובענק! החל מתפאורה שלא הייתה מביישת סרט של היצ'קוק ועד לחידות שהיו גורמות לרידלר להסתבך עם עצמו ;) בקיצור ממש ממש ממש ממש מומלץ! חידות שעוד לא ראיתי באף חדר.
"החידות מהנות ומאתגרות וקשורות לעלילה באופן מובהק!"
היינו 7 מתחילים עם נסיון של בין 0 ל-5 חדרים וסיימנו ב-72 דק' עם רמז קטנטן. קודם כל, המתחם נקי ומסודר וחדר ההמתנה האישי, אשר מבודד אקוסטית ועם מוזיקת רקע נהדרת, בהחלט מוסיף לחווית הביקור. התפאורה מושקעת במיוחד (אם אפשר לקרוא לזה תפאורה, מכיוון שהכל כל-כך אמיתי בחדר), החידות מהנות ומאתגרות וקשורות לעלילה באופן מובהק! ממש צריך להיכנס לסיפור בשביל להצליח להימלט מהמוקד בזמן.. J מומלץ בחום!!
"מהרגע שדרכנו במסדרון כבר ראינו שהגענו למקום ברמה אחרת"
היינו קבוצה של חברים כשכל חבר קבוצה כבר היה בלא מעט חדרי בריחה בעבר, בין 3 ל-20 חדרים. החדר ממוקם בפתח תקווה, למרות שאנחנו לא מרבים לצאת מתל אביב, וכי הבטיחו לנו שהנסיעה שווה את זה, החלטנו לנסות. מהרגע שדרכנו במסדרון כבר ראינו שהגענו למקום ברמה אחרת. הרגיש כמו להיכנס למטריקס, מסדרון לבן ובוהק, חדר המתנה מעוצב עם שתיה קרה וחמה ומעט פינוקים. קיבלנו תדריך זריז וענייני ונכנסנו מכוסי עיניים, אחד אחד, לחדר. מהרגע שהורדנו את הכיסויים נהדמנו לגלות שאנחנו בתוך מקום, שנראה אמיתי לחלוטין ועונה לכל ההקדמה וסיפור הרקע שקיבלנו בתדריך! מהתפאורה, עד רמת האביזרים וכלה בתקרה ובחשיבה על האורות. זאת כמובן התלהבות ראשונית, אבל מה עם החדר עצמו? אז ככה, כל חידה הייתה מאתגרת בפני עצמה, כל קשר בין חידות היה הגיוני והצטרף לקו העלילה שנבנה במיוחד עם הסיפור רקע של החדר. הכל הרגיש כחלק מקו אחד ברור. מה שמיוחד כאן, שלא היו חידות שלא התאימו לאווירה של החדר, לא היו חידות שהיה עלינו להפוך את החדר כדי להגיע אליהן ״במקרה״. הכל מחושב, הכל מסודר, והכי חשוב, הכל מאתגר! אני רוצה להמליץ לכל מי שאוהב חדרי בריחה, לכל מי שהיה כבר בכמה ורוצה לנסות את הדבר האמיתי, ללכת לחדר הזה! פשוט חובה!
"פשוט הנאה מתמשכת מהשניה שכיסויי העיניים ירדו ועד היציאה מהחדר!"
באנו קבוצת חברים עם נסיון מועט בחדרי בריחה לחדר 'ציד מכשפות' לאחר ששמענו עליו המלצות חמות. היה שווה את הנסיעה לפתח תקווה בשביל חוויה מטורפת של סיפור שאנחנו היינו חלק ממנו! פשוט הנאה מתמשכת מהשניה שכיסויי העיניים ירדו ועד היציאה מהחדר! התפאורה היא בליגה אחרת לגמרי וכל כך מציאותית שזה תרם רבות לאווירה אשר הועברה בצורה כל כך טובה. החידות בחדר היו מעניינות וקצת התקשינו בהם, אבל בעזרת מספר רמזים קטנטנים עלינו חזרה על המסלול בצורה טבעית אשר לא מורידה מחווית האווירה (אני לא אפרט איך בדיוק בשביל לא להרוס לאחרים...) החדר מומלץ בחום לחובבי הפנטזיה ולמי שרוצה להתנתק מהמציאות ל-75 דק' שנגמרות מהר מידי..
"חדר מדהים, עם תפאורה מליגה אחרת, חידות מאתגרות וחכמות
שקשורות בצורה הדוקה לסיפור. אירוח יוצא מן הכלל. חדר חובה!"
(זוג, ניסיון של 29 חדרים)
אמ;לק (הפעם הביקורת ארוכה מהרגיל) – חדר מדהים, עם תפאורה מליגה אחרת, חידות מאתגרות וחכמות שקשורות בצורה הדוקה לסיפור. אירוח יוצא מן הכלל. חדר חובה! מומלץ ל-2-4 מנוסים או 4-5 מתחילים.
רצה הגורל ואת החדר ה-30 שלנו חגגנו בפתח תקווה במתחם של Quest Master. רצינו שהחדר ה-30 שלנו (אסקייפולדת!) יהיה מיוחד במינו, ואכן – החדר הנפלא הזה התעלה על כל הציפיות!
• עיצוב ואווירה – וואו, וואו ו....עוד פעם וואו! נקודת הפתיחה של החדר הייתה עוצמתית ומשם החדר רק הלך והשתפר. כל העיצוב מתוכנן בקפידה רבה, עם המון מחשבה, תשומת לב לכל פרט קטן, פרפקציוניזם ומקצועיות של אדריכל (שחר, הבעלים, תכנן ובנה הכל בשתי ידיו). כל החומרים הרגישו אותנטיים וכלל העיצוב יצר את התחושה שאנו נמצאים בעיירת סיילם של המאה ה-17. העיצוב המרשים ביותר שיצא לנו להיתקל בו עד היום! גם הפסקול המצויין העצים את החוויה.
הסיפור היה מובן ואמין ונחשף בפנינו בהדרגה לאורך החדר. הכל היה מונע ע"י העלילה והיא חיברה בצורה מהודקת בין העיצוב, החידות והמטרה.
• חידות – החידות היו מאתגרות, דרשו חשיבה יצירתית, התנתקות מסויימת מכל מה שהכרנו בחדרי בריחה עד היום והתחברו לדמויות ולסיטואציה. כולן היו ממש זורמות וכיפיות לביצוע ושילבו הרבה רעיונות וחפצים אייקוניים מעולם המכשפות.
בחדר מוטמעת טכנולוגיה מתקדמת מאוד ולכן חלק מהפעולות שהשחקנים נדרשים לבצע "חדשות" עבורם בעולם החדרים (והם לא מצפים שתעבודנה) אך מדובר בפעולות טבעיות והגיוניות מאוד עבור ה"דמויות" שהם משחקים והסיטואציה – וכשרואים שפעולה שכזאת אכן עובדת – אי אפשר שלא להתלהב! אנחנו מצאנו את עצמנו מתרגשים וצועקים "אני אוהב/ת את החדר הזה!" לא פעם במהלך המשחק.
פשוט תענוג לראות חדר עם חידות כל כך מלוטשות, מוגדרות וממומשות בצורה כה מדוייקת ומוצלחת, ומעל לכל - קשורות לעלילה. כל החידות בחדר – מהראשונה ועד האחרונה, קשורות בצורה הדוקה לסיפור, מרגישות במקום, ולא יכולות להתקיים stand alone מחוץ לכתלי החדר.
בנימה מעט יותר אישית, שנינו לרוב סולדים מחידות המערבות קריאה של טקסטים ארוכים, ובחדר הזה יש לא מעט טקסטים. למרות זאת, לא הרגשנו אף לא לרגע אחד שהם מעיקים עלינו ופשוט נהנינו!
• אירוח והפעלה – ממש מורגש שהחוויה הכללית היא אחד הדברים החשובים ביותר לבעלי החדר, והאירוח בחדר הזה יוצא מן הכלל (עד כדי כך שבפעם הראשונה, מתוך 30 ביקורות, הוספנו סעיף מיוחד על זה).
הכל מתחיל בחניה פרטית ומקורה עבור השחקנים, בפגישה נעימה ואירוח VIP בחדר ההמתנה המרשים (המופרד והמבודד מרעשי היוצאים), בשיחת היכרות וסיור במתחם. הכל נעשה ברוגע ובלי לחץ, כי הסלוטים הם של שעתיים (איפה עוד יש דברים כאלה?!), כך שיהיה זמן לשיחת פתיחה, שירותים / שתיה / כיבוד, ואף שיחת התרשמות ופרידה. בנוסף לכך שהמשחק מוגדר כ-75 דקות (ולא 60, כמו ברוב החדרים), הסלוטים הרחבים מאפשרים לתת לקבוצה שמתעכבת או רוצה לשבור קצת את הראש בעצמה לסיים כהלכה. הלוואי ויותר בעלי חדרים היו מתייחסים ככה ללקוחותיהם – שאפו ענק!
החדר זרם לנו בטירוף (סיימנו תוך 58 דקות), כך שלא היינו צריכים להשתמש כמעט בעזרת המפעיל, אך ההכוונה הקטנה שכן קיבלנו היתה מאוד עדינה והשאירה הרבה מקום למחשבה. • מנהלות –
החדר מוגדר כ-75 דקות.
יש חניה פרטית לשחקנים.
אתם עשויים להתלכלך מעט בחדר (לכלוך קל שניתן להורדה עם מים / מגבון לח) אז תבחרו לבוש בהתאם.
תודה ענקיתתתתת לשחר ונופר המקסימים על החוויה המושלמת הזאת (ועל הבלונים לכבוד יום ההולדת של ויקה)! אתם פשוט אדירים!!! לא יכולים לחכות לחדרים הבאים שלכם!
"אם הייתה לי רק מילה אחת לתאר את החדר - הייתי בוחרת ב'וואו!'
(אם היו לי שתי מילים - הייתי פשוט כותבת את המילה הזו פעמיים!)"
(זוג, חדר מס' 30) אם הייתה לי רק מילה אחת לתאר את החדר - הייתי בוחרת ב"וואו!" (אם היו לי שתי מילים - הייתי פשוט כותבת את המילה הזו פעמיים!) תפאורה מדהימה (וכל כך אמינה!), עלילה נהדרת ו...החידות... קשה לסכם במילה אחת את היופי של החידות. החידות מאוד טכנולוגיות, מגוונות, מאתגרות ומשתלבות בעלילה בצורה כל כך טבעית (אף אחת מהן לא הרגישה מאולצת או לא רלוונטית). החידות מאוד "מלוטשות" ובנויות בצורה מדויקת. כל החוויה בחדר (מרגע הכניסה למתחם, חניה מקורה לשחקנים, אירוח נפלא בחדר VIP פרטי...) הייתה מאוד נעימה וכיפית. בקיצור, אני מרגישה שאף מילה שאני אכתוב פה לא תצליח לתאר ב-100% את החדר הזה, אז אני אסכם ב: חדר מצוין! אם טרם הייתם שם - ממליצה בחום :)
"בקלות נכנס לטופ 5 שלי מתוך 118 חדרים"
וואו. אחד החדרים שהכי נהניתי בהם, לדעתי בין החדרים הטובים בארץ ובקלות נכנסת לטופ 5 שלי (מתוך 118 חדרים). פשוט תענוג. מהרגע שנכנסים למתחם קל לראות שמדובר בחברה רציניים שמכירים את התחום ובאים במטרה לשדרג את הרמה בארץ ולספק חוויה מדהימה. קודם כל, חדר ההמתנה ממוגן ספויילרים לחלוטין. האיטום ברמה גבוהה ופשוט לא שומעים את הקבוצה שלפני. כיף גדול. והחדר עצמו? פשוט מדהים! עיצוב יפהפה, אותנטי לחלוטין והחידות פשוט תענוג. נהננו מכל רגע. חידות נהדרות ולא שגרתיות. כל פעולה והתקדמות בחדר מיוחדת ומהנה. ממליצה בחום למי שעוד לא היה (איזה כיף לכם!), ומחכה כבר לחדרים הבאים שלהם! :)
"חדר חובה!! מומלץ ביותר"
וואו איזה חדר אדיר ונדיר!!! החידות זורמות ונאמנות לעלילה, הרבה חידות שלא ראיתי קודם (אני עם נסיון של 75 חדרים). בעל החדר שהוא גם זה שהפעיל אותנו היה מדהים לאורך כל הדרך- מהאירוח החם והמתחשב (חדר המתנה מפנק מבודד אקוסטית ככה שלא שומעים את הקבוצות שיצאו) ועד ההפעלה- לא דחף רמזים בכלל, רק נתן הכוונה אחת קטנה כשהיה צריך אחרי ששאל אותנו אם אנחנו רוצות אותה. ושמרתי את הכי טוב לסוף- העיצוב של החדר. כל כך מדהים, מושקע ומיוחד. נאמן לעלילה לחלוטין וממש גורם להרגיש בתוך התקופה. בקיצור, חדר חובה!! מומלץ ביותר
"מהמם, מושלם, אין מילים"
חדר אווירה בטירוף!! מהמוצלחים שראיתי. כמו ששחר אמר, הושקעה מחשבה בהכללללל! הם לא חסכו בשום פרט. סיילם זה כאן.
מבחינת עלילה, הכל היה הגיוני. אם היינו צריכים לעשות משהו, זה היה ברור שזה מה שצריך לעשות. זה התאים לסיפור. כל חידה כאילו הוסיפה שלב לסיפור. לא זוכרת שראיתי את זה בעוד מקום (תקנו אותי אם אני טועה ותעדכנו אותי אם יש כזה ולא עשיתי). ממש, עלילה מהודקת וחידות שהן לגמרי חלק בלתי נפרד מהסיפור. הכל מתאים וקשור ומהמם!!!
המפעיל :
טוב, אין כמו לקבל את הבעלים כמפעיל. אף אחד לא מלהיב אותך כמוהם. חוצמזה, הוא הציע לנו הכוונה פעם אחת והיא הייתה ממש מיני הכוונה. חוצמזה לא התערב בכלל.
החידות:
מתאימות לעלילה בצורה מושלמת. היו כמה חידות מגניבות וכמה חידות וואו, ובגדול דברים שלא ראיתי.
האווירה:
התחלתי לחפש את האימוג'י שבשוק אבל מאוחר, אז תדמיינו. מהמם, מושלם, אין מילים.
צייד מפתחות:
יש חיפושי שקר (לא צריך להתחיל להרים שטיחים או להוציא זכוכית מגדלת). בגדול אין צייד. אין חיפושים. Perfect.
למי מתאים:
אנחנו באנו בשילוב האהוב עלי-שתי מנוסות ושתי מתחילות. לקח לנו 51 דקות (מתוך 75).מתאין לדעתי ל2-4 מנוסים, 3-5 מתחילים. ובגדול, זה חדר מדהים וכולם חייבים ללכת. זהו.
"במילה אחת - וואו!"
במילה אחת - ואוו! החל מתפאורה מושקעת מאוד, חידות מקוריות ועד לאירוח המדהים שבהחלט הפך את החוויה למושלמת. ניכר שהשקיעו מחשבה בפרטים הקטנים.
"ליגה אחרת מכל מה שפגשתי עד כה"
העיצוב והאווירה פשוט בליגה אחרת מכל מה שפגשתי עד כה. אין לאן לעלות מכאן לדעתי, אלא רק להשתוות ולעשות עוד מהעבודה המדהימה הזו. החידות גם מנצלות את התפאורה המדהימה על-מנת להיות חידות קווסטיות, סיפוריות ומקוריות. לכל חידה בחדר יש סיבה והיגיון והיא מתחברת לעלילה, ואין אף רגע שסתם מחפשים מה לעשות בלי הקשר. אנשים שרוצים לשבור את הראש כנראה לא ימצאו את כאן, אבל מי שרוצה להיטמע בחוויה ובסיפור, החדר הזה עושה את זה בצורה מושלמת. ממש הרגשה של הרפתקה שהדבר היחיד שחבל לי שהיה צריך לצאת ממנה בסוף, כי הייתי שמח להמשיך שם עוד הרבה זמן :)
מבחינת מנהלות האירוח יוצא מן הכלל. יש הפרדה מושלמת בין הנכנסים ליוצאים, מקום נוח לשבת עם כיבוד ופלייליסט מצוין. ממש אירוח VIP.
וכמובן שהבעלים נופר ושחר מקסימים.
אני ממליץ על החדר בחום וסקרן מאוד לראות מה החדרים הבאים שהם הולכים לפתוח במתחם שלהם בפתח-תקוה.
"חוויה בלתי נשכחת"
אחד החדרים היותר מושקעים ומוצלחים שיצא לנו לעשות! יש אווירה מדהימה שרואים שהייתה חשיבה מאחוריי עד לרמת הפרטים הכי קטנים. החברה במקום הם צוות-צמד אדיר שהוסיפו לחוויה כנראה הכי הרבה! החידות מפעילות חשיבה והעיצוב עצמו הופך את כל החוויה לבלתי נשכחת כיף גדול! סופסוף חדר שונה ועשוי כמו שקווסט רום צריך להיות :) מחכים לחדרים הבאים!